Zapisz się na newsletter i odbierz e-booka!

Aby się zapisać, wypełnij formularz poniżej:

Formularz zapisu do newslettera

\

I co ważne, po samym zapisie, wejdź proszę na swoją skrzynkę odbiorczą i potwierdź zapis. Dopiero po tym, mogę przesłać Ci e-booka i kolejne materiały!

A co dokładnie wysyłam co 2 tygodnie?

Otóż, w każdym mailu, podeślę Ci trochę mega wartościowych linków, związanych z WordPressem, front-endem i wszystkim tym, o czym możesz czytać na blogu.

I związanych z samym blogiem!

A dodatkowo, każdy link opiszę tak, aby można było wynieść z niego wartość, już czytając samego maila!

Dokładnie tak to wygląda:


Cześć!

Dobrze Cię tu widzieć. Dziś kolejna dawka linków ze świata WordPressa – tym razem z domieszką CSSa oraz AI!

————–

1. Getting Your WordPress Plugins and Themes Ready for PHP 8

Jak przygotować utworzone przez siebie pluginy i motywy, do PHP w wersji 8? O tym mówi autor, podrzucając linki do narzędzi testujących naszego WordPressa, takich jak WP Test Utils, PHPCompatibility, czy PHPUnit. Dodatkowo wyjaśnia, jakie konsekwencje, dla samego WordPressa, będzie miał PHP 8 🤐

2. 10Web AI Website Builder

Narzędzie, bazujące na sztucznej inteligencji, które pozwala przekonwertować dowolną stronę internetową do serwisu opartego na WordPressie i możliwego do edycji za pomocą Elementora.

Nie radzi sobie dobrze z bardziej niestandardowymi layoutami stron internetowych, ale w przypadku prostszych, oszczędzi tonę czasu!

3. How to Use the Gmail SMTP Server to Send Emails for Free

Jeśli nie masz własnego serwera SMTP, a mimo to chcesz wysyłać maile z pominięciem własnego hostingu, to czemu nie zrobić tego przy pomocy Gmaila? W razie potrzeby, w tym artykule znajdziesz dokładną konfigurację (za darmo) 🔥

4. Chrome DevTools: Refactor and improve your stylesheets with the CSS Overview Panel

Masz nadmiarowe style na swojej stronie internetowej? Z pomocą DevToolsów Google’a jesteś w stanie zbadać, jaki procent z wszystkich CSSów na Twojej stronie, jest używany i dzięki temu, później usunąć dokładnie to, czego nie potrzebujesz.

5. ACF Composer

Tworzysz własne motywy na bazie Sage’a od Rootsów? Jeśli tak, to to narzędzie usprawni łączenie go z ACFami, automatycznie rozdzielając je na konkretne komponenty, możliwe do ponownego użycia, wspierając pisanie bloków ACF oraz widgetów za pomocą składni Blade’a oraz dodając kilka innych usprawnień.

Cała lista feature’ów, jest w readme samego repozytorium 💪

————–

Dzięki za dziś i do zobaczenia za 2 tygodnie o tej samej porze!
Robert.

PS. Czy jest coś, co wg Ciebie mógłbym usprawnić w tym newsletterze? Jeśli jest coś takiego, nie obawiaj się dać mi o tym znać, w odpowiedzi na tego maila. Dzięki!


To co? Widzimy się w czwartek?

Poniżej podrzucam sam formularz, raz jeszcze:

Formularz zapisu do newslettera

\