Chyba każda osoba, która kiedykolwiek chciała tworzyć strony internetowe zadała sobie jedno bardzo ważne pytanie: „W jaki sposób mam się tego nauczyć?” Często mogła otrzymać według mnie najlepszą odpowiedź: przez tworzenie własnych projektów.
Ale co robić gdy nie mamy pomysłu na żadną witrynę, ani tym bardziej nie chcemy jej wymyślać? W takiej sytuacji z pomocą przychodzą nam pliki z gotowymi projektami stron, zwanymi szablonami PSD!
W tym wpisie chciałbym pokazać Ci 10 świetnych oraz co ważne darmowych przykładów, gotowych do pobrania i zakodowania! Zapraszam! 🙂
Numer 1: Vanzer.
Pierwszy szablon powstał z myślą o agencjach reklamowych, studiach kreatywnych itd. Posiada nowoczesny design, który bardzo dobrze łączy się z tak zwanym efektem „one page scroll”.
Numer 2: Photography.
Kolejny projekt to portfolio fotografa. Posiada kilka standardowych sekcji oraz dość ciekawy wygląd.
Numer 3: Wooder.
Następny szablon został stworzony z myślą o firmie (w tym przypadku sprzedającej meble). Wyróżnia się bardzo ładnym (przynajmniej wg. mnie ?) wyglądem.
Numer 4: Maker.
Kolejny, bardzo ciekawy projekt, który dodatkowo jest świetną okazją do poćwiczenia efektu parallax na tamtejszych elementach.
Numer 5: Geodian.
Kolejny plik PSD, w którym na pewno nie zabraknie nieszablonowych elementów.
Numer 6: Donald Arch.
Kolejny projekt powstał z myślą o firmie związanej z architekturą i również cała strona została zachowana w takiej konwencji.
Numer 7: Renome.
Bardzo ładny szablon, który może się świetnie sprawdzić nie tylko jako strona restauracji. Dodatkowo posiada sporo elementów, dla których można zastosować ciekawe animacje.
Numer 8: Free Template.
Ten projekt niestety nie posiada własnej nazwy, ale nie przeszkadza mu to w byciu bardzo ciekawą propozycją do zakodowania. 🙂
Numer 9: Restaurant Landing Page.
Bardzo mała strona, ale jednocześnie zawierająca dużo nieoczywistych elementów.
Numer 10: YouTube Redesign.
Ostatni szablon pozwoli nam na zakodowanie znanego wszystkim serwisu YouTube w odświeżonym stylu.
Podsumowanie.
I tak oto dotrwaliśmy do końca tego zestawienia. Jak widać w razie braku pomysłów zawsze możemy liczyć na pomoc Internetu. 🙂
Standardowo w razie jakichkolwiek pytań i sugestii zapraszam do komentarzy. 🙂

Interesujesz się Front-endem lub WordPressem?
W takim razie, może zainteresować Cię mój newsletter! Co 2 tygodnie (w czwartki), podsyłam tam wartościowe materiały ze świata Front-endu, WordPressa, produktywności oraz tego bloga.
I poza tym, w momencie zapisu, otrzymasz ode mnie e-book z 30 rzeczami, o które trzeba zadbać, oddając stronę na WordPressie 🌱