7 świetnych wtyczek do Sublime Text, które usprawnią Twoją pracę!

Narzędzia 4 minuty czytania

Dziś kontynuujemy temat, rozpoczęty w jednym z ostatnich wpisów, czyli dodatki do edytora Sublime Text 3. Wtedy były to motywy, dziś omówione zostaną wtyczki! 🙂

Poznasz dziś 7 najróżniejszych rozszerzeń, które sprawią, że Twoja praca stanie się znaczenie przyjemniejsza i bardziej efektywna. Zaczynajmy!

1. Package Control, czyli jak instalować wtyczki.

Działanie Package Control

Jest to narzędzie, które pozwala nam w bardzo prosty sposób dołączać wszelkie rozszerzenia. W celu zapoznania się ze sposobem jego instalacji, zapraszam Cię do wpisu o motywach. Tam wyjaśniłem wszystko krok po kroku 🙂

2. Emmet.

Działanie wtyczki Emmet

Tej wtyczki chyba nie trzeba nikomu przedstawiać. Świetne narzędzie, które sprawia, że nasza praca staje się znaczenie przyjemniejsza i bardziej efektywna.

Swoją drogą na tej stronie możesz dowiedzieć się o wszystkich możliwościach, jakie oferuje Emmet.

3. Git.

Działanie wtyczki Git

Świetna wtyczka, która integruje nasz edytor z systemem kontroli wersji, jakim jest właśnie Git. Wystarczy wejść w konsolę Siblime’a (Ctrl + Shift + P lub Cmd + Shift + P) i już można cieszyć się wszystkimi poleceniami znanymi z Gita, w naszym edytorze!

4. Minify.

Działanie wtyczki Minify

Kolejne rozszerzenie, które przenosi funkcjonalności innych programów prosto do naszego edytora! Wystarczy wejść w konkretny plik, wybrać z menu kontekstowego (po naciśnięciu prawym przyciskiem myszy) odpowiednią opcję albo wcisnąć jedną z następujących kombinacji klawiszy:

5. Placeholders.

Działanie wtyczki Placeholders

Rozszerzenie to pozwala nam na bardzo szybkie tworzenie tzw. dummy contentu, czyli przykładowych grafik oraz tekstu. Całość posiada relatywnie dużo opcji oraz działa w bardzo prosty sposób na zasadzie podpowiedzi do kodu.

6. ColorPicker.

Działanie wtyczki ColorPicker

Bardzo prosty dodatek, który po wciśnięciu kombinacji klawiszy Ctrl + Shift + C (Cmd + Shift + C na Macu) ukazuje nam nowe okienko, z którego możemy pobierać kolory.

7. Advanced​NewFile.

Działanie wtyczki AdvanceNewFile

Ostatni już dodatek, który potrafi znacznie usprawnić proces tworzenia nowych plików w naszym projekcie. Wszystko odbywa się z poziomu konsoli, którą wywołujemy za pomocą skrótu klawiszowego Ctrl + Alt + N (Cmd + Alt + N dla Maców).

Podsumowanie.

Tak prezentuje się moje, bądź co bądź krótkie zestawienie najlepszych wtyczek do edytora tekstu, jakim jest Sublime Text 3. Mam nadzieję, że poznałeś dziś coś nowego!

Oczywiście jeśli masz jakieś pytania lub sugestie, to zapraszam Cię do komentowania, a jeśli znasz kogoś, dla kogo ten artykuł mógłby okazać się pomocny, to będę bardzo wdzięczny, jeśli prześlesz go do niego ?

Komentarze

Może dodasz coś od siebie?